Výlov rybníka tento víkend: Podívejte se na přehled akcí v ČR

Výlovy rybníků patří mezi tradiční české gastronomické akce, které nejsou jen o samotném lovení ryb, ale také o ochutnávání rybích specialit, klábosení s přáteli, dobrém pivu a doprovodném programu jako je výstava ryb, jejich prodej nebo živá hudba. Podívejte se, kde je výlov rybníka tento víkend.

Výlov rybníka: Průběh a termíny – Výlov rybníka tento víkend: lokality

Rybáři během výlovu rybníka Foto: Profimedia

Kdy a jak probíhá výlov rybníka?

Od září do listopadu, ale také v březnu a dubnu můžete vyrazit na tradiční český výlov rybníka – akci plnou pěkných úlovků, dobrého piva a zábavy v podobě setkání s přáteli a sousedy, rybích pochoutek a doprovodného programu. Ještě jste na žádné takové nebyli? Potom nám dovolte ve stručnosti vysvětlit, jak probíhá.

V první řadě vypustí rybáři vodu z rybníka. Poté už může začít samotný výlov, během kterého loví kapry a další ryby buď do sítí, nebo v lovišti (části rybníka, kde se ryby shromažďují). Následně je přenášejí ve vaničkách do kádí. Potom se třídí, váží a nakonec odvážejí do sádek nebo prodávají na místě výlovu.

Výlov rybníka 2023: Kde probíhá tento víkend?

Výlovy rybníků jsou tradiční podzimní slavností, které se účastní především všichni milovníci ryb a pochoutek z nich. Sezóna probíhá většinou během října a listopadu – v období po vinobraní a před svatomartinskými slavnostmi (často 3. 11. na Huberta). Podívejte se, kde probíhá výlov rybníka tento víkend.

Výlov rybníka: Rožmberk

Ptáte se, kdy bude výlov Rožmberka? Největší rybník v ČR má tuto akci v plánu o víkendu 13. až 15. října 2023. Začíná v 7:00 prvním ranním zátahem, a pokračuje do odpoledne. Kromě samotného výlovu rybníka se můžete těšit na bohatou gastronomii a doprovodný program, který bývá i pro děti. Parkoviště a prodej živých ryb je zajištěný.

Výlov rybníka: Svět

Rybník založený Jakubem Krčínem z Jelčan o rozloze 214 hektarů se bude letos lovit od 6. do 8. listopadu (pondělí až středa).

Výlov rybníka: Vrkoč

Pokud se chystáte na výlov jednoho z největších rybníků v ČR s názvem Vrkoč, který se nachází nedaleko Brna, zapište si do kalendáře víkend 27. až 29. října 2023.

Výlov rybníka: Tovačov

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku letos proběhne o víkendu 14. až 15. října 2023.

Výlov rybníka: Olšovec

Nedaleko Brna a Vyškova se nachází další velký rybník. Olšovec v Jedovnicích se bude lovit o víkendu 4. a 5. listopadu 2023.

Výlov rybníka: Bezruč

Největší rybník Moravskoslezského kraje, který je dominantou obce Jistebník, čeká výlov 3. až 5. listopadu.

Výlov rybníka: Nezmar

Výlov největšího rybníka severní Moravy lze očekávat na začátku listopadu, v čase od 7:00 do 16:00. Nicméně zatím vycházíme z minulého roku. Aktuální informace později doplníme.

Výlov rybníka: Šumvald

Tradiční výlov rybníka Šumvald v Šumvaldě u Uničova se bude pravděpodobně konat v půlce října. Stejně jako loni se můžete těšit na rybí speciality, živou hudbu a nákup vylovených ryb.

Výlov rybníka: Bartošovice

Na výlov rybníka Bartošovice se můžete přijít podívat do stejnojmenné obce. Bartošovický dolní rybník se loví každoročně kolem 28.10.

Výlov rybníka: Dehtář

Výlov rybníka Dehtář u Českých Budějovic očekáváme stejně jako v minulém roce na konci října.

Výlov rybníka: Olšina

Výlov rybníka Olšina v Horní Plané by se měl uskutečnit na konci října. Přesné datum sem doplníme s blížící se událostí.

Výlov rybníka: Plasy

Výlov rybníka Plasy nedaleko Plzně se bude pravděpodobně konat v polovině října. Konkrétní datum však ještě není jisté. Doplníme ho sem, jak se bude akce blížit.

Výlov rybníka: Betlém

Výlov Betlémského rybníka, který se nachází nedaleko Mariánských lázní, by měl proběhnout na konci října. Přesné datum sem doplníme.

Výlov rybníka: Hobšovice

Rybník Hobšovice ležící poblíž Kralup nad Vltavou je chráněným územím a přírodní památkou, protože na něm každoročně hnízdí ptáci (např. racci). Jeho výlov by se měl konat jako obvykle na konci listopadu.

Výlov rybníka: Jevany

Jevanský rybník najdete na mapě mezi Kostelcem nad Černými lesy a Říčany. Čerstvé ryby si budete moct přijít koupit v sobotu 18. listopadu 2023. Výlov rybníka začíná od 10:00.

Zdroj:

  • cs.wikipedia.org,
  • kudyznudy.cz,
  • trebonsko.cz.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Screenshot ze hry Last Holiday

Last Holiday hra: recenze, informace, dabing a datum vydání

Znáte tu situaci, kdy mladý městský floutek tráví čas u babičky na vesnici, kde místním jeho drzé chování rozhodně nevoní a nejraději by mu...

demonstrace

Demonstrace Praha 2023: Přehled plánovaných akcí v letošním roce

Demokratický stát se vyznačuje mnoha charakteristickými prvky. Jedním z nich je možnost veřejné demonstrace. V posledních letech se u nás...

ChatGPT

ChatGPT od společnosti OpenAI: Chatbot, který vám vše zodpoví

Velkou vlnu popularity zažívá v současné době ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) od společnosti OpenAI.✔️ Jedná se o umělou...