MasterChef Česko 2022: 6. řada - soutěžící a kdo vypadl?

Koncem léta odstartovala 6. řada nejoblíbenější kuchařské show MasterChef Česko a tak celá země s napětím sledovala, kdo se „provaří“ do finále. Jací byli letošní soutěžící, kdo už vypadl a kdo se dostal nejblíž vítězství?

MasterChef Česko porota Foto: Facebook.com/Masterchefcesko

Hodnocení MasterChef Česko 2022: 8,9/10

 • premiéra: 30. 8. 2022
 • vysílací čas: úterý a středa od 20:20

MasterChef Česko 2022 – vítěz Martin Pecina

Šestá řada MasterChef Česko už zná svého vítěze. Je jím typograf Martin Pecina. Ve finálové trojce zbyl po boku Terky a Betty, takže konkurence byla velká. Martin působil po celou dobu soutěže velice klidně, ale přiznal, že občas byl velmi překvapený, když postoupil do dalšího kola. Stejně tak zaskočený byl, když ho vyhlásili jako vítěze celé soutěže. Klikněte zde a podívejte se na všechny díly MasterChef.

Ve finálovém kole uvařil vítězné menu o třech chodech, na něž si soutěžící měli ve spižírně pobrat ingredience předem. Martin jako předkrm zvolil jehněčí mozek s čalamádou z šalotek a s kmínovou oplatkou. Jako hlavní chod připravil variaci na zabijačkový guláš. Celou symfonii chutí zakončil pečeným morkem z vlašských ořechů a rozinek.

MasterChef Česko 2022 – 6. řada

Rok 2022 byl ve znamení již šesté řady české verze původně britské soutěže amatérských kuchařů. Oproti páté řadě se do soutěže znovu vrátil takzvaný odznak imunity, který soutěžící mohl použít, když si nebyl jistý, že výzvu zvládne – odznak ho poslal rovnou na balkon.

Vítězi 6. řady byl slíbený milion korun a jedna speciální příležitost v podobě práce po boku Radka Kašpárka v jeho restauraci.

Televize Nova se rozhodla ponechat již zažitý čas vysílání i osvědčené složení poroty. Pořad se vysílal každé úterý a středu na TV Nova nebo na platformě Voyo.

MasterChef Česko 2022: soutěžící

V prvních čtyřech dílech aktuální řady jsme mohli sledovat castingová kola, kde se zhruba stovka soutěžících snažila probojovat do užšího výběru. Aby se tak stalo, potřebovali soutěžící získat většinu hlasů porotců. Porotci měli možnost nechat tři nejlepší pokrmy postoupit rovnou do TOP 16, zbylí soutěžící se museli vydat tou delší cestou a postup si tvrdě vybojovat.

MasterChef Česko 2022: TOP 16

Porotci během prvních výzev vybrali tři jídla, která jim chutnala nejvíce a jejich kuchaře poslali se zlatou kartou rovnou do TOP 16 a na kýžený balkon.

Tuhle výhodu si vyvařila Malika Maclouf, která připravila filet z makrely s rýží a dostala od Jana Punčocháře zlatou kartu. Robin Nguyen se překvapivě pustil do rajské omáčky, za kterou získal zlatou kartu od Přemka Forejta. Alžběta „Betty“ Minaříková nadchla porotu neotřelou koprovkou se pstruhem a vysloužila si tak zlatou kartu od Radka Kašpárka.

Zajímavost: Lucie „Číča“ Maděrová se rozhodla porotu uchvátit velmi speciálním jídlem: hmyzí tacos z cvrčků – a porotu přesvědčila.

MasterChef Česko 2022: Mystery Box a první odpadlíci

První čtyři soutěžící museli pořad opustit, když se neosvědčili v obligátní disciplíně krájení. Zbylí soutěžící byli rozděleni do dvou skupin a jedna z nich dostal na výběr: buď uvaří z ingrediencí, které vidí v košíku, nebo budou doufat v lepší balíček potravin v tajemném boxu. 6 účastníků postoupilo, 6 bylo vyřazeno a 2 museli podstoupit další vyřazovací výzvu.

Soutěžící, kteří úspěšně splnili výzvu a postoupili do TOP 16
1. Ivana „Ivka“ Malecová
2. Martina Jungmannová
3. Aco Lukić
4. Adam „Ado“ Willant
5. Lucie „Číča“ Maděrová
6. Martin Pecina

MasterChef Česko 2022: Sofiina volba – čas, nebo suroviny?

Skupinu dalších čtrnácti soutěžících čekala také nelehká volba. I oni dostali na výběr, tentokrát se však měli rozhodnout, zda zvolí omezený výběr surovin, z nichž ale budou moci vařit dlouhých devadesát minut, nebo naopak plnou spíž rozmanitých potravin, jako třeba tuňák nebo losos, s nimiž si však budou muset poradit za pouhých pětačtyřicet minut. Tři ze soutěžících vsadili na dostatek času, zbytek se rozhodl zariskovat. A některým se to vyplatilo: například Sofi rovnou porotci poslali do TOP 16.

Soutěžící, kteří splnili výzvu a postoupili do TOP 16
1. Sofie Bednářová
2. Luboš „Lubina“ Novotný
3. Milan Demeter
4. Vojtěch Urban
5. Tereza  Hybšová
6. Petra Krajčinovič
➤ Po další vyřazovací výzvě, kterou čtyři zbylí soutěžící dostali od vítězky předchozí řady Besky, do finálové šestnáctky postoupil ONDŘEJ ŠTOL. Soutěžící dostali za úkol připravit tartaletku.

MasterChef Česko 2022: Kdo musel opustit TOP 16?

První ze soutěžících, kdo byl nucený opustit soutěž, sotva se dobojoval do top šestnáctky, byla Lucie „Číča“ Maděrová, která „vybouchla“ na  polévce s koriandrovým olejem a patizonem a krevetami, kterým porota vytkla přeslazenost.

MasterChef Česko 2022: nepovedený boršč a prokletý wellington

V dalších kolech vypadl Milan Demeter, jehož odchod byl velmi emotivní. Dále pak Martina Jungmannová, která neuspěla ve vyřazovací výzvě, v níž měli soutěžící připravit boršč, nebo Robin Nguyen, kterému se vymstila výzva s ingrediencemi druhé jakosti. Ještě před Robinem ve vyřazovací výzvě zahrnující wellington z červené řepy vypadl Luboš „Lubina“ Novotný.

MasterChef Česko 2022: návrat soutěžících ve 20. díle

Ve dvacátém díle došlo ke zvratu, který nikdo nečekal. Na scéně se objevilo osm již vyřazených soutěžících, kteří dostali možnost vybojovat si zpátky cestu do soutěže. Stávajících osm soutěžících nezářilo zrovna nadšením, a tak měli šanci celý průběh ovlivnit. Celou výzvu vyhrál Luboš „Lubina“ Novotný, který si udělal reparát z dříve nepovedeného wellingtonu, tentokrát připravil originální hovězí verzi.

Když už se zdálo, že tím celá výzva končí, porotci nečekaně poslali na balkon ještě Terezu Hybšovou, která si dle jejich hodnocení návrat do soutěže zasloužila.

MasterChef Česko 2022: účastníci Betty a Lubina ve finále?

V jednom z dílů měli soutěžící připravovat „česká jídla v moderním hávu“ a na balkon ihned vystoupaly Petra s Terkou. Po vyřazovací, takzvané „snídaňové“, výzvě však musela soutěž opustit Ivka. Ve hře o titul MasterChefa pro rok 2022 tedy zůstali Terka, Betty, Martin, Petra, Ondra, Lubina.

Voyo - 2 000 filmů a seriálů bez reklam

MasterChef Česko: Ryan Gosling české gastronomie

Při příležitosti výzvy zahrnující inovace české kuchyně se v soutěži objevil František Skopec, od roku 2019 šéfkuchař Café Savoy, který soutěžícím a divákům prezentoval, jak se dají modernizovat klasické české pokrmy. Na ukázku přinesl variace tří jídel: cmundy po Kaplicku, vídeňského řízku a krkonošského kysela. To samé pak měli ve své vlastní, originální podobě předvést i soutěžící, za úkol však dostali jinou škálu českých jídel, například rajskou omáčku, holandský řízek, koprovou omáčku a další.

Začalo vám během čtení kručet v žaludku? Udělejte si doma holandský řízek:

Šťavnatý holandský řízek - suroviny

 • 500 g mletého vepřového bůčku
 • 150 g sýru gouda
 • mléko
 • 3 vejce
 • strouhanka

Šťavnatý holandský řízek - postup

 1. mleté maso vložte do mísy a zalijte mlékem
 2. promíchejte, přikryjte a nechte přes noc uležet v lednici
 3. mléko sceďte, k masu přidejte 1 vejce, sýr, pepř a sůl a promíchejte
 4. vytvarujte řízky, namočte v rozšlehaném vejci a obalte ve strouhance
 5. smažte v pánvi na rozpáleném oleji

MasterChef Česko 2022: porotci Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář

Osvědčená porota tří kuchařských es byla v soutěži už počtvrté. Kdykoli se schyluje k natáčení další série MasterChef Česko, v rozhovorech přiznávají, že se se na sebe pokaždé těší, protože jejich programy jsou tak napnuté, že se v podstatě mimo soutěž nevidí.

Porotci MasterChef Česko - Kde ochutnáte jejich jídlo?
Porotce Restaurace
Jan Punčochář Restaurace U Matěje
Radek Kašpárek Restaurace Field
Přemek Forejt Restaurace Entrée

MasterChef Česko: Roman Staša – vítěz 2020

Jedna z nejvýraznějších tváří MasterChef Česko je vítěz 4. řady Roman Staša. Do soutěže přišel jako v oboru nezkušený: „Když jsem přišel, nerozeznal jsem houbu od bedly,“ vyjádřil se v jednom z rozhovorů po výhře. Do té doby se jako kondiční trenér a bývalý juniorský hokejista spíše zabýval sportem a na vrchol kuchařské soutěže ho prý dostala jen velmi silná touha.

MasterChef Česko: Besky – vítěz 2021

Minulý rok v soutěži vyhrála krásná a stále usměvavá Veronika Beskydiarová neboli Besky. Mohlo by se zdát, že Besky na vrchol dostal talent (což je určitě pravda), stojí za tím ale také roky dřiny a učení. Veronika na sobě před MasterChefem tvrdě pracovala celých osm let. Lásku ke gastronomii podpořil také fakt, že jako malá s rodiči hodně cestovala a měla tak příležitost ochutnat různé světové kuchyně. Kromě toho, že miluje vaření, s velkou vášní také peče.

➤SLEDUJTE MasterChef Česko NA VOYO

MasterChef Česko – recepty

Není to tak dávno, co Besky pokřtila svou novou knihu Vaříme nebesky, kde najdete spoustu receptů na česká a slovenská jídla, ale Veronika vnesla do kuchařky také svou vášeň pro asijskou a indickou kuchyni. Podle téhle kuchařky můžete na mnoho způsobů také připravit maso nebo ryby a na závěr vás čekají i sladké tečky.

Kuchařku vydal i vítěz čtvrté řady Roman Staša, který celý koncept pojal velmi originálně a své dílo pojmenoval humorně Matla. Kniha nese podtitul Kuchařka plná příběhů, kromě receptů totiž nabízí vhled do Romanova života. Připravil také variantu pro děti, kde jsou recepty, podle nichž může vařit celá rodina.

MasterChef Česko – bonusové díly

Minulý rok televize Nova odvysílala kromě klasického programu MasterChef Česko čtyři bonusové díly, kde se v duelu mezi sebou utkali ti nejlepší z nejlepších – respektive nejúspěšnější soutěžící 3. a 4. řady. V těchto dílech se tedy objevili například Pavel Berky, Kristína Nemčková nebo Roman Staša. I v těchto speciálních epizodách bylo rozhodnutí na trojici porotců, na něž jsme zvyklí z MasterChef Česko.

MasterChef Česko – výsledky bonusových dílů
účastníci duelu vítěz
1. Jan Vorel Pavel Berky
Pavel Berky
2. Lea Skálová Lea Skálová
Chili Ta Thuy
3. Kateřina Kolbová Iva Sarauerová
Iva Sarauerová
4. Kristína Nemčková oba
Roman Staša

MasterChef Česko 2022: program TV Nova a Voyo

I letošní řadu MasterChef Česko jste mohli sledovat každé úterý a středu v hlavním vysílacím čase ve 20:20 na Nově. Nestihli jste některé díly v televizi? Najdete je na novácké platformě Voyo, kde bylo možné zhlédnout i pár dílů napřed, ještě před oficiálním vysíláním v televizi. Nemáte s Voyo zkušenosti? Stačí se jednoduše zaregistrovat a dříve než si službu předplatíte, můžete využít sedmidenní bezplatné verze.

Podívejte se na Martinům povítězný rozhovor:

Kde sledovat celé díly MasterChef Česko online a zdarma?

Celé díly lze sledovat na platformě Voyo, kterou si můžete prvních 7 dní vyzkoušet zdarma. Na stránkách tv.nova.cz lze zhlédnout tři poslední díly zcela zdarma. Tam najdete i ukázky, bonusy, zahrnující například rozhovory s účastníky.

Jak se přihlásit do MasterChef Česko?

Stačí vyplnit dotazník na oficiálních stránkách tv.nova.cz. Přihlášku je nutné pozorně vyplnit, přiložit svou fotografii a fotografii nějaké vámi uvařeného pokrmu (přihláška bez fotografií je neplatná) a velmi vítané je i video.

Podívejte se na ukázku z MasterChef Česko 2022:

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Můj muž to dokáže

Můj muž to dokáže: Chilli papričky a ženy u pokerového stolu

Televize Prima začátkem září představila novou zábavnou show Můj muž to dokáže. Jak si slavné ženy ve svých odhadech vedly, jaké měl pořad...

Moderátor pořadu Na lovu Ondřej Sokol

Na lovu - přihláška, hvězdný speciál, lovci, otázky a díly zdarma

Lov začíná, slýcháme z obrazovek skoro každý podvečer. Televize Nova minulý rok odstartovala novou, neotřelou vědomostní soutěž s názvem Na...

Výměna manželek se vysílá na TV Nova od roku 2005!

Výměna manželek na Nově - celé díly online zdarma, poslední díl

Výměna manželek láká k obrazovkám statisíce lidí. O čem pořad je, jak se přihlásit, jaký je honorář a kde sledovat celé díly online se...