Petr Pavel životopis, generál, kandidát na prezidenta, informace

Generál Petr Pavel má za sebou úspěšnou vojenskou kariéru. Nyní by rád vstoupil do české politiky a stal se prezidentem. Podívejte se na kompletní informace o kandidátovi na prezidenta.

ŽIVOTOPIS - PREZIDENT 2023 - RODINA

Generál Petr Pavel je jedním z favoritů na prezidenta Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Kdo je Petr Pavel? Petr Pavel generál, život, mládí, vzdělání

Petr Pavel je český voják, generál Armády České republiky ve výslužbě. Petr Pavel je jedním z kandidátů na prezidenta ČR ve volbách, které se konají v roce 2023.

Z cizích jazyků ovládá angličtinu, francouzštinu a ruštinu. Armádu má v krvi, narodil se totiž do rodiny příslušníka Československé lidové armády a to roku 1961 v Plané u Mariánských Lázní. Otec Josef Pavel byl plukovník, člen Komunistické strany, působil jako zpravodajec a měl na starost i elektronický průzkum, mimo jiné zachycování a analyzování zpráv armád NATO.

Pavel má vystudované Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova v Opavě. Po jeho absolvování pokračoval studiem na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově. Následně se vzdělával na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně a poté také na studijních pobytech ve štábní škole v Camberley, na Královské akademii obranných studií a na King's College London, kde prošel výukou mezinárodních vztahů.

Petr Pavel vojenská kariéra

V letech 2012–2015 byl náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky. Mezi roky 2015–2018 působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO. Stal se tak prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance.

Vojenské hodnosti:

  • 8. prosince 2002 – brigádní generál
  • 8. května 2010 – generálmajor
  • 8. května 2012 – generálporučík
  • 8. května 2014 – armádní generál

Petr Pavel kandidatura: Petr Pavel kandidát na prezidentský post 2023, politická minulost

Jedním z největších favoritů nadcházejících prezidentských voleb v lednu 2023 je právě bývalý předseda vojenského výboru NATO, Petr Pavel. Pavel chce kandidaturu oficiálně spustit v srpnu letošního roku. Rovněž začal se sběrem petičních podpisů, kterých je potřeba padesát tisíc.

Petr Pavel prezident 2023 kurzy na výhru: Nahradí Miloše Zemana?

Podle průzkumu agentury STEM/MARK z května 2022 by Pavel v prvním kole prezidentských voleb získal 16 % hlasů a postoupil by do druhého kola. V něm by poté porazil bývalého premiéra České republiky Andreje Babiše.

Jak to vidí české sázkové kanceláře? Podle bookmakerů Tipsportu má Pavel druhou největší šanci na úspěch. Mezi další kandidáty, kteří mají velké šance patří například bývalý premiér Andrej Babiš, který by podle kurzů Tipsportu měl být ve vedení. Na třetím místě je kandidátka Danuše Nerudová. Dále pak například Pavel Fischer nebo Karel Janeček.

KURZY NA PREZIDENTA 2023
Andrej Babiš 2.45
Petr Pavel 2.65
Danuše Nerudová 10.00
Pavel Fischer 12.00
Josef Středula 12.00
Petr Fiala 13.00
Miroslava Němcová 23.00

* zdroj kurzů - sázková kancelář Fortuna - 10. července 2022

Petr Pavel STB / Petr Pavel členství v KSČ / Byl generál Petr Pavel v KSČ i STB?

Jedna z největších kritik, se kterou se kandidát na prezidenta Pavel potýká, je jeho politická minulost. Tu kritizoval i český premiér Petr Fiala, když prohlásil, že by si nepřál za prezidenta bývalého člena komunistické strany. Generál Petr Pavel byl totiž v letech 1985 - 1989 jejím členem. Pavel argumentuje tím, že každý dělá chyby, on si je uvědomil a napravil je. Říká, že důležitějších je to, co dělal 30 let po roce 1989, nikoliv čtyři roky, kdy byl členem komunistické strany. Jako další argument zmiňuje přijetí ČR do NATO a EU. Kdyby podle něj uvažovali členské země stejně, bývalou komunistickou zemi by mezi sebe nevzaly.

Pavlovi se podařilo stát předsedou vojenského výboru, druhým mužem NATO, kde musel projít těmi vůbec nejpřísnějšími prověrkami. Na svých stránkách také zveřejnil čisté lustrační osvědčení, Petr Pavel nikdy nebyl spolupracovníkem Vojenské kontrarozvědky, ani jiné složky StB.

Petr Pavel děti, manželka, rodina a soukromý život

Petr Pavel má tři děti, dva již dospělé syny, Jana a Petra. Dále dceru Evu, kterou má jeho současná manželka Eva z předchozího vztahu. Svou bývalou manželku potkal v Prostějově, kde se stal velitelem brigády speciálních sil. V Prostějově se, o několik let později, také seznámil se svou stávající ženou, Evou. První seznámení proběhlo však mnohem dříve, a to, když zde Generál sloužil v 80. letech. Eva v té době sloužila u letectva. Podruhé se potkali, když se zrovna Pavel rozváděl. Vychovávali spolu poté tři děti, z předchozích vztahů.

Petr Pavel Ukrajina, názory a postoje kandidáta na prezidenta

„Česká republika potřebuje prezidenta, který prosazuje, aby pravidla platila pro všechny stejně a sám v tom jde příkladem. Prezidenta, který dokáže dát této funkci respekt a lidem jistotu a klid.“ Takto se Pavel vyjádřil na Facebookovém profilu k jeho představě o prezidentovi ČR.

Jaký je generálův názor na současnou vládu?

Podle Pavlova vyjádření je rád za momentální vládu, a především je spokojený s jejím postojem k válce na Ukrajině. Vláda se také dobře snaží vyvažovat bezpečnostní kroky se sociálními kroky. Některé kroky však také odsuzuje. Tvrdí, že podpora lidí by měla být spíš progresivní ve vztahu k těm nejchudším příjmovým kategoriím a také není pro plošná opatření. Vláda je nyní v těžké situaci, která vyžaduje kroky, které se mnohým nebudou líbit. Předpokládá, že její popularita klesne. Předchozí vládu naopak silně odsuzuje, a dokonce se za mnohá opatření, která předchozí vláda dělala, stydí.

Pokud uspěje, jaký by chtěl být prezident?

Prezident by podle něj neměl zasahovat vládě do jejího vládnutí. Měl by například svolávat odborníky, poslouchat jejich názory a dávat na základě toho doporučení, k současným problémům by například odborníci mohly podle Pavla hodně přispět. Dále by měl nastolovat témata, která vláda či politické strany z různých důvodů ignorují. Prezident pak může tyto debaty moderovat a navrhovat řešení.

PETR PAVEL - ZÁKLADNÍ INFORMACE, ZÁJMY, WEB A KONTAKT
Celé jméno: armádní generál v.v. Ing. Petr PAVEL, M.A.
Datum narození: 1. listopadu 1961
Místo narození: Planá u Mariánských Lázní
Rodinný stav: ženatý
Manželka: Eva Pavlová
Děti: synové Jan a Petr, dcera Eva
Zájmy: cestování, motocykl, lyžování, fotografie a knihy
Cizí jazyky: Anglický, francouzský, ruský
Webová stránka: https://www.spolusilnejsi.cz/kdo-je-general-pavel
Email: generalpavel@spolusilnejsi.cz
Twitter: @general_pavel

*️⃣Kdo je Petr Pavel?

Petr Pavel je Armádní generál ve výslužbě, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a bývalý předseda vojenského výboru NATO. Aktuálně je i kandidátem na prezidenta České republiky ve volbách v roce 2023.

*️⃣Stane se Petr Pavel prezidentem?

Petr Pavel je aktuálně jedním z největších favoritů na post prezidenta ČR ve volbách v lednu 2023. Kurz na jeho zvolení je aktuálně 2,65.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost