Česko Slovensko má talent 2022: porota, soutěžící a epizody zdarma

V srpnu začala nová, v pořadí už desátá řada populární soutěže Česko Slovensko má talent a my se nemůžeme dočkat, komu budeme ve finále fandit. Kdo tentokrát usedá do horkých křesel porotců? Kdo nás celým pořadem provádí v roli moderátorů a jací jsou letošní soutěžící?

Porota ČeskoSlovensko má talent Foto: Profimedia

Hodnocení ČSMT 2022: 9,1/10

  • Datum konání: podzim 2022
  • Hodnocení pořadu: Show Česko Slovensko má talent se těší velké oblibě. Každou řadu se díky ní objeví několik zajímavých talentů

ČSMT: Rekapitulace a fakta / ČeskoSlovensko má talent 2022 - 10. řada

To, že letos zhlédneme již desátou řadu soutěže Česko Slovensko má talent, svědčí o tom, že jde o zavedený a divácky velmi oblíbený formát. Koneckonců jde o talentovou soutěž, která je tu s námi už od roku 2010, a to ve víceméně nezměněné podobě. Až na pár výjimek pochopitelně. Například v prvních dvou řadách mohli soutěžící kromě balíku peněz získat také angažmá v Las Vegas. Ve třetí řadě byla součástí výhry cesta kolem světa a ve čtvrté vítěz získal příležitost vystoupit před samotným Simonem Cowellem.

Změny se samozřejmě udály i ve složení poroty. Původní porotcovský trojlístek byli Lucie Bílá, Jaro Slávik a Jan Kraus. A pak začala škatulata, hejbejte se: Jana Krause nahradil Martin Dejdar, kterého pak nahradil Leoš Mareš a toho nakonec nahradil Jakub Prachař, který do té doby show moderoval. Marta Jandová usedla na místo Lucie Bílé a jako čtvrtý porotce přibyla Diana Mórová.

Zajímavost: Pokud by vás někdy svrběl talent a toužili jste zabojovat o  hlavní výhru, tato dnes už obligátní čtyřčlenná porota by vás přivítala až po prvních kolech castingu, kde účastníky vybírají členové produkce.

Byl to dlouhý proces, a i moderátoři se párkrát obměnili, ale v  nové řadě zůstávají tentokrát stejné, důvěrně známé tváře jako v té předchozí. Pořad můžete sledovat na Primě nebo slovenské televizi JOJ. Pokud však nestíháte vysílací čas v sobotu ve 20:15, můžete si to vynahradit i online v archivu televize Prima nebo JOJ.

Česko Slovensko má talent 2022 Nová série - bleskový přehled:

  • Právě probíhající série: 10.
  • Vysílací čas: každou sobotu ve 20:15
  • Kde sledovat: TV Prima, TV JOJ, online v archivu iPrima.cz nebo joj.sk
  • Celkový počet dílů: 14
  • Již odvysílané epizody: 2
  • Počet castingových kol: 12

Československo má talent 2022 porota a moderátorská dvojice, která stále baví!

Do křesel porotců usedli znovu Jaro Slávik, Diana Mórová, Marta Jandová a Jakub Prachař, soutěžící tak alespoň vědí, co můžou očekávat. V pár epizodách bude ale jeden ze stálých porotců nahrazen hostující osobností, což je jedna z novinek desáté řady. Můžeme se tedy těšit například na herečku Evu Holubovou.

I moderátorská dvojice zůstává nepozměněná. Celou soutěží ČSMT nás znovu provedou David Gránský a Jasmina Alagič Vrbovská. Oba mají shodou okolností s pořady podobného typu vlastní zkušenosti: David se prvně zapsal do paměti diváků jako soutěžící obdobné talentové soutěže X-Factor. Tehdy bylo jeho snem stát se zpěvákem, nakonec se ale po studiu na konzervatoři prosadil jako herec a moderátor.

Jasmina se oproti Davidovi objevila po boku Leoše Mareše v páté řadě pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar v roli moderátorky. Tato slovenská modelka pyšnící se maďarsko-bosenským původem má však zkušenosti i jako účinkující, a to coby jedna z účastnic čtvrté řady slovenské verze pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Jaro Slávik je porotcem ČSMT už od první řady Foto: Profimedia

Co bude v 10. řadě ČSMT 2022 jinak?

Tři hostující porotci z řad celebrit. Těšit se můžete na herečku Evu Holubovou, rappera Patrika Rytmuse Vrbovského a hudebníka, herce, moderátora a bývalého člena slovenské kapely No Name Mariána Čekovského.

Zajímavost: Roli hostujícího porotce už v osmé řadě vyzkoušela Jiřina Bohdalová. Doteď byla ale jediná.

ČSMT 2022: Staronoví soutěžící aneb Co už nám desátá řada přinesla

Opravdovým fanouškům jistě neunikla účast ostřílené taneční skupiny Old School Brothers, která se v roce 2008 vytancovala až na stupínek vítězů. „Takže vás to ještě pořád baví,“ okomentoval se smíchem příchod téhle energické party Jakub Prachař. Tahle banda má totiž se soutěžemi podobného druhu bohaté zkušenosti, a to nejen na české a slovenské scéně. Účastnili se také talentových soutěží v Polsku nebo Německu. A nezklamali ani tentokrát. Jak jeden z porotců Jaro Slávik trefně podotkl, jejich vystoupení bylo propracované, ale nechyběla ani pořádná show.

ČSMT ale není jen o zpěvu nebo tanci. To dokazuje například imitátor Zdeněk Barnett, který je tak trochu chameleon. Tenhle sympatický mladý muž ukázal hned na začátku, že je veselý a má smysl pro humor. Na otázku, co ho do soutěže přivedlo, pohotově odpověděl: „Já jsem si říkal: Buď půjdu sem, nebo do Prostřeno.“ I poté dokázal Zdeněk, který dle svých slov rád dělá lidem radost, pořádně překvapit. Na vystoupení si totiž přivezl invalidní vozíček, a tak nejen moderátorka Jasmina Alagič čekala od Zdeňka taneční vystoupení. To se ale zmýlila. Zdeněk ho totiž využil při imitování jedné z osobností, do níž se během svého vystoupení převtělil.

Velký třesk v ČSMT 2022: Novinka nenovinka, která odhalí účastníky semifinále

Než se diváci dočkají semifinále, v němž už budou mít šanci sami rozhodovat, budou svědky takzvaného Velkého třesku, v němž se soutěžící dozví, kdo postoupí do semifinále, které se bude po několika letech vysílat živě. Tahle staronová záležitost se v průběhu celé soutěže obměňuje a pak zase vrací a v aktuální, desáté řadě se jí znova dočkáme.

Z castingu rovnou do finále! Koho vynesl zlatý bzučák (golden buzzer) na vrchol?

Všichni soutěžící sní o tom, že se po svém výkonu dočkají tak zvaného zlatého bzučáku a že je zaplaví sprcha zlatých konfet. Každý porotce má jednou za celou soutěž možnost toto třpytivé tlačítko zmáčknout, jestliže ho vystoupení okouzlí natolik, že chce soutěžícího poslat rovnou do finále. Mimochodem jednu takovou šanci má i moderátorská dvojice Jasmina Alagič Vrbovská a David Gránský.

Tohoto velkolepého okamžiku jsme se v nové sérii dočkali hned v prvním díle. Porotu uchvátil zpěv teprve třináctileté dívky pocházející z Ukrajiny. Polina Babii předvedla naprosto fenomenální vystoupení, kdy silným a jistým hlasem, barvou připomínajícím Christinu Aguileru, přiměla všechny přítomné k ovacím ve stoje. „Ty ses tam (na pódiu) narodila,“ prohlásila porotkyně Diana Mórová.

Ten, kdo však Polinu poslal šmahem do finále, byla nakonec Marta Jandová. S dojetím třesoucí se rukou a slovy „Já jsem se zamilovala, to je láska na první pohled“ zmáčkla ono kouzelné tlačítko a my tak už známe prvního finalistu.

Česko Slovensko má talent epizody zdarma - sledujte záznam i živý přenos

Desátá řada si pro nás přichystala čtrnáct zábavných epizod. Můžete je sledovat na Primě nebo na televizi JOJ v hlavním vysílacím čase – na Primě pravidelně každý pátek od 20:15, na televizi JOJ každou neděli od 20:35. Že nestíháte? Nevadí. Všechno, co vám uteklo, si můžete vynahradit online v archivu iPrima.cz nebo joj.sk.

Jozef Pátrovič v Česko Slovensko má talent a jeho kulatá 10. řada

Bez stálice Jozefa Pátroviče by se Česko Slovensko má talent ani neobešlo. Tato svérázná živoucí legenda zkouší v soutěži své štěstí od první řady a je známá tím, že se nevzdává. Jeho nehynoucí odvaha dokonce dala v osmé řadě vzniknout speciálnímu ocenění „zlatý Pátrovič“. Tato cena se uděluje těm soutěžícím, kteří jsou odhodlaní a skálopevně přesvědčení o svém talentu, a to navzdory opačnému názoru poroty.

V nové řadě už jsme se tohoto kontroverzního ocenění také dočkali. „To jste měl říct hned na začátku, že pracujete v hluchoněmém ústavu,“ zahájil se smíchem hodnocení Jakub Prachař. Jirka Tomeš přišel porotu oslnit svým pěveckým talentem. Vybral si k tomu písničku Toxic od Britney Spears a vysloužil si za to sošku zlatého Pátroviče. Zdálo se však, že si z toho Jirka nic nedělá, že si ze sebe – i dle komentáře Marty Jandové – umí udělat legraci, a odcházel spokojený se svým výkonem a jakýms takýms vítězstvím.

ČSMT a Rytmus: Návrat ztraceného bratra

Mohlo by se zdát, že se scenáristé pro letošek rozhodli pravidelné účasti Jozefa Pátroviče využít a trochu celou show okořenit. Kdovíodkud se totiž na castingu objevil neznámý muž, který jako by Jozefovi z oka vypadl, a tvrdil, že je jeho utajený bratr Eugen. Sám Jozef byl naprosto v šoku a nemohl celé situaci uvěřit. Když ale Eugen začal zpívat V dolinách od Karola Duchoňa a ukázalo se, že je z „bratrů“ ten talentovanější, začal mít Jozef z nově nabitého příbuzného radost. „Takého brata by som chcel,“ vzal nového člena rodiny na milost. Přesto byl ale zmatený, stejně jako všichni ostatní. Co je záhadný bratr zač?

Když už Jozef Pátrovič vylámal ze svého samozvaného bratra občanský průkaz, musel jít dotyčný s pravdou ven a přiznal, že jde jen o převlek. Z Pátrovičova dvojníka se nakonec vyloupla jedna z ikon československého rapu Patrik Vrbovský alias Rytmus. Tenhle povedený vtípek byl zlatým hřebem celého dílu, ale pro Rytmuse to byla jen předehra. V dalším díle se totiž tento populární interpret objevil znovu, tentokrát v roli hostujícího porotce.

Zajímavost: Ve skutečnosti šlo prý o iniciativu samotného režiséra, o tomto žertíku údajně nic netušila ani žena Patrika Vrbovského a moderátorka soutěže Jasmina Alagič Vrbovská. Prý to bylo prvně, co byl nucen své ženě lhát, a Jasmina byla z celé situace v šoku: „Já ti utrhnu hlavu,“ reagovala ohromeně.

ČSMT 2022 finále

O vítězství se ve finále utkalo osm nejlepších z nejlepších a neměli to vůbec jednoduché. Vedle tanečníků a zpěváků soutěžili o první místo také akrobaté. Všichni byli nadaní a o jejich osudu nakonec rozhodli čeští a slovenští diváci prostřednictvím zasílání SMS.

SEZNAM FINALISTŮ ČSMT 2022
soutěžící talent
Movement Studion tanec
Polina Babii zpěv
Trial boyz Vasha & Martin moto-cyklo show
Opera trio zpěv
Alex Rigó zpěv
Duo Gemini akrobacie
Nikola Kusendová zpěv a hra na kytaru
B-Unique crew tanec

Do poslední trojiky to dotáhli Alex Rigó, taneční skupina Movement Studios a Nikola Kusendová.

FINÁLOVÁ TROJICE - UMÍSTĚNÍ
1. místo Nikola Kusendová
2. místo Movement Studios
3. místo Alex Rigó

Česko Slovensko má talent 2022 – vítěz

Svým výkonem strhla nejen obecenstvo, ale také porotu, která se hned při prvním setkání s Nikolou Kusendovou jednohlasně shodla na jejím postupu. V živém semifinále pak zazářila tak moc, že ji diváci svými hlasy katapultovali až do finále. Navzdory velké konkurenci si sympatická zpěvačka s kytarou vybojovala vítězství. Kromě toho, že se Nikole otevřely dveře do světa showbyznysu, vyhrála v soutěži 40 tisíc eur.

Kdo je vítězka 10. řady ČSMT Nikola Kusendová?

Vítězce letošní řady pěvecké soutěže Česko Slovensko má talent Nikole Kusendové je teprve patnáct let. Tato dívka okouzlila nejen specifickým hlasem, ale také hrou na kytaru. „Děvče s kytarou“, jak ji přezdíval Jaro Slávik, pochází ze Slovenska a hudbou se chtěla živit odjakživa. Měla však i plán b – kdyby se jí nepodařilo stát se profesionální zpěvačkou, pravděpodobně by z ní byla policistka. Tuhle záložní variantu teď ale Nikola může uložit k ledu, protože očividně nebude třeba. Výhru chce prý využít na rozjezd kariéry.

Poslechněte si vítězku Nikolu Kusendovou:

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost